Płatność gotówkowa w Dotpay

W dzisiejszych czasach życie konsumenckie w znacznej mierze przeniosło się już do sieci, jednak wciąż wiele osób korzysta z gotówkowej formy płatności przy różnego rodzaju okazjach. Mowa o starszych osobach, które są zwyczajnie przyzwyczajone do gotówkowych form płatności i mimo, że płatności online z dnia na dzień stają się coraz bardziej powszechną formą realizacji transakcji, to ta grupa osób preferuje tradycyjne formy uiszczania swoich należności. Badania pokazują, że na płatność gotówkową decydujemy się głównie, kiedy chcemy opłacić comiesięczne rachunki za prąd, gaz, telefon i Internet. Za te media wciąż wolimy zapłacić w wybranej placówce stacjonarnej i właśnie dlatego platforma Dotpay poszerzył swoją ofertę również o gotówkowe metody płatności.

Co miesiąc w Polsce opłaca się około 70 milionów faktur. Co ciekawe, mimo wyraźnie wzrastającej tendencji do coraz częstszego robienia zakupów w sieci, zaledwie 10% płatności regulowanych jest właśnie tą drogą, pozostałe 90% uiszczane jest tradycyjnie za pomocą gotówki w placówkach stacjonarnych. Co więcej, gotówką za nasze rachunki płacimy najczęściej na Poczcie Polskiej, w marketach oraz bankach. Może wynikać to z faktu, że starsze osoby nie oswojone na co dzień z technologią, wciąż nie mają takiego zaufania do tej formy o płatności, jak osoby młodsze.

Co preferują Polacy?
Z zebranych danych wynika, że w Polsce do najpopularniejszych metod opłacania rachunków wciąż należy wizyta w pocztowym okienku. Nie znaczy to jednak, że płatności online nie wywarły żadnego wpływu i w tym obszarze, ponieważ od pewnego czasu spada częstotliwość użycia tej metody regulowania rachunków. E-przelewy są więc poważną konkurencją dla pocztowych okienek, tak samo jak banki oraz markety, w których również można uregulować nasze comiesięczne należności. Wynika to właśnie z ogromnej wygody, jaką jest opłacanie rachunków przy porannej kawie, bez konieczności wychodzenia z domu. Chcąc jednak wyjść naprzeciw tradycjonalistom, system Dotpay postanowił zaproponować wygodne rozwiązanie, które pomoże tym użytkownikom, którzy za rachunki płacą gotówką. Serwis uruchomił gotówkowe metody płatności, które pozwalają klientom na szybkie i łatwe wygenerowanie pocztowego druku przelewu, który można opłacić na dowolnej poczcie, banku lub w sieci sklepów Żabka i FreshMarket. 

Zwracaj uwagę na prowizje
Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że przy wyborze placówki powinna przesądzać głównie prowizja za jednorazową opłatę rachunku, która może nas zaskoczyć. Warto wiedzieć, że na poczcie jest ona najdroższa i wynosi aż 2,50 zł, jednak tylko i wyłączne do kwoty 1000 zł. Po przekroczeniu tej sumy, Poczta Polska będzie pobierać aż 0,5% od całości realizowanej należności! Podobną prowizję zapłacimy też w większości banków, choć to zależy już od indywidualnej oferty konkretnej instytucji. Okazuje się, że dosyć niespodziewaną konkurencją dla wspomnianych pośredników są markety, gdzie klienci mogą opłacić swoje rachunki bezpośrednio przy kasie w czasie robienia codziennych zakupów. Zaletą jest to, że tego rodzaju sklepiki są blisko a prowizje są tutaj znacznie niższe niż te na poczcie lub w banku. 

Propozycja Dotpay
Dotąd system Dotpay znany był głównie z oferowania usług związanych z dokonywaniem płatności online, jednak pośrednik postanowił wyjść naprzeciw tym klientom, którzy nie dysponują możliwością zapłaty za pomocą e-bankowości bądź karty płatniczej. Udostępniono gotówkowe metody płatności, polegające na generowaniu druku przelewu, który potem można opłacić gotówką w wybranej placówce.

 

Kategorie: Płatności online,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #3