Opcja płatności przy użyciu MasterPass

Obecnie płatności internetowe to absolutna norma. Nasze konsumenckie zwyczaje przeniosły się do wirtualnego świata, gdzie można z powodzeniem nabywać produkty, opłacać rachunki oraz płacimy za rezerwację w miejscach publicznych. Zmiana taka jest wynikiem dynamicznego rozwój globalnej sieci internetowej oraz rozpowszechnienia się urządzeń mobilnych. Świadomi sytuacji e-konsumenci wymagają od e-przedsiębiorców udostępnienia im bardziej innowacyjnych metod płatności. Z tej racji Dotpay oferuje obecnie opcję skorzystania z metody MasterPass.

Obecnie normalny portfel możemy zamienić na jego wirtualną wersję. Narzędzie takie zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie dokonywania transakcji w sieci. Kolejnym plusem jest to, że z usługi można bez przeszkód korzystać na swoim smartfonie. Od teraz można nabywać online z jakiekolwiek lokalizacji, ponieważ wszystkie dane będą przechowywane w elektronicznym portfelu.

Czym jest MasterPass?
Jest to forma płatności udostępniona przez organizację płatniczą MasterCard w 2013 roku. Funkcjonuje na zasadzie e-portfela. Z powodzeniem mogą z niej korzystać posiadacze kart Matercard, Maestro, American Express i Visa. Teraz musimy założyć konto w systemie MasterPass, gdzie dane karty zostają zaszyfrowane i przypisane do urządzenia. Od tej chwili każda kolejna płatność będzie wykonywana przez zalogowanie do systemu oraz potwierdzenie transakcji mPIN-em. I już! Prawda, że wygodnie? Wszystko bez uciążliwiej konieczności każdorazowego podawania danych z naszej karty. Posiadacze usługi Masterpass mogą zamienić każde urządzenie mobilne, jak smartfon, tablet czy komputer w wygodny sprzęt do robienia szybkich zakupów online. Warto również zaznaczyć, że aplikacja działa tak samo w dowolnym miejscu na świecie, a przy tym zupełnie nic nie kosztuje.

Czy to bezpieczne?
Należy zaznaczyć, że korzystanie z opcji MasterPass jest wyjątkowo bezpieczną metodą płatności online. Cały system charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, który zapewnia dokładna weryfikacja użytkownika przez MasterPass w czasie zakładania przez niego swojego e-portfela i dodawania kart. W ten sposób wyłącznie on i tylko on może korzystać ze swojego konta. Aby jeszcze zwiększyć poziom bezpieczeństwa w trakcie realizacji jakiejkolwiek płatności, system może dodatkowo wymagać od klienta weryfikacji numeru karty poprzez podanie kodu autoryzacji trzydomenowej lub kodu znajdującego się na karcie, czyli CVV2 (Visa), CVC2 (MasterCard), Card Security Code (American Express).

Kategorie: MasterPass,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #3