Wakacje 2021 – gdzie polecieć na upragniony urlop? 3 kierunki

luksusowe hotele

Planujesz wakacje i szukasz inspiracji odnośnie ciekawych kierunków? Podpowiadamy jakie miejsca warto wybrać na wakacyjny sezon 2021!

Grecja

Wakacje w Grecji to świetna okazja, aby zakosztować smacznych i unikatowych przypraw z tutejszej kuchni oraz odpocząć na wyjątkowych plażach. Nic dziwnego, że to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków. Oprócz niewysokich cen i dużej dostępności luksusowych hoteli warto wspomnieć także o niepowtarzalnym klimacie wielu zakątków Grecji. Miejsca, które na długi czas zapadają w pamięć i zachęcają do powrotu. Pogoda jest tu prawie zawsze idealna, słoneczna, wprost pod opalanie się na szerokich, piaszczystych plażach. Temperatury tutaj mogą być dla niektórych nieco zbyt wysokie, bo w sezonie wakacyjnym osiągają około 30 stopni, ale równoważy to przyjemna bryza znad morza. Co ciekawe, nawet wczesną jesienią pogoda tutaj jest na tyle sprzyjająca, że wiele osób chętnie wybiera ten kierunek na wczasy.

Zobacz także:  https://avantimoda.pl/2021/10/25/wakacje-last-minute-poznaj-ich-najwieksze-zalety/

Hiszpania

Hiszpania cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród turystów z Polski, ale również z wielu, innych europejskich krajów. Miejsce to kojarzy się z nieustanną zabawą i hucznymi imprezami. Nie sposób się z tym nie zgodzić – Hiszpanie to naród, który uwielbia taki rozrywkowy styl życia. Jeśli wakacje kojarzą nam się z odpoczywaniem w takiej formie to jednym z najlepszych miejsc do tego jest właśnie ten kraj. Elementem spajającym mieszkańców i turystów jest pasjonująca kultura oraz szeroki wybór niezwykłych potraw wywodzących się z tradycyjnej kuchni. Śródziemnomorskie specjały trudno pomylić z czymkolwiek innym, a ogromną zaletą jest duża różnorodność, więc praktycznie każdy znajdzie coś co zasmakuje mu do tego stopnia, że się w tym zwyczajnie zakocha. Należy też wspomnieć o szerokiej ofercie zabytków, które znane są na całym świecie i warto ich kunszt zobaczyć je na własne oczy.

Włochy

Włoska kuchnia znana jest na całym świecie, ale to nie jedyny powód dla którego warto wybrać się na wczasy właśnie tutaj. Naród ten znany jest z niezwykłej serdeczności do turystów, są to ludzie najczęściej bardzo rozmowni i pozytywnie nastawieni do życia, co widać na każdym kroku, szczególnie w trakcie długich spacerów po ich miastach. Klimatyczna Wenecja lub pełen festiwali Mediolan to miejsca, które mają swój unikatowy urok. Gorący klimat w połączeniu z wąskimi uliczkami, niezwykłymi restauracjami i miejscami do zwiedzania. Włochy to kraj w którym można w przyjemny sposób zaznajomić się z niezwykłą kulturą i historią.

Wyjazd urlopowy najlepiej zaplanować z dobrym i sprawdzonym biurem podróży, na przykład z https://www.traveligo.pl/.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz