Szkolenia doskonalące kluczem do przyszłości? Kierunek: nowoczesność

szkolenia w firmie

Jeszcze rok temu rynek pracy napędzany był przez pracowników. Sytuacja epidemiczna wymusiła sporo zmian, nie tylko systemowych. Wiele osób musiało się przebranżowić. Jak znaleźć swoją drogę i osiągnąć sukces opowie Izabella Ellward – właścicielka Żuławskiego Centrum Szkoleniowego.

Skąd wziął się pomysł na centrum szkoleniowe i tak różnorodną ofertę szkoleń?

Mówi się, że człowiek uczy się całe życie. Nie tylko uważam tak samo, ale wiem jak często ludzie zostają sami ze sobą, bez pomysłu na swoja przyszłość. Może i chcieliby się przebranżowić, podjąć nowe wyzwanie tyle, że często nie wiedzą w jakim kierunku zmierzają ich preferencje. Miałam okazję być uczestnikiem różnych szkolen, warsztatów, obserwowałam seminaria zawodowe i zrozumiałam, że chciałabym zrobić to inaczej. Kompleksowo. Od doradzenia jaki kurs byłby odpowiedni do realnego umożliwienia uczestnictwa w warsztatach w dogodnym terminie. Stąd też bogata oferta.

Wiele firm oferuje szkolenia. Nie baliście się konkurencji wchodząc na rynek?

Niekoniecznie. Od początku stawialiśmy na elastyczność i możliwość dopasowania się do zleceniodawcy. Rynek na przestrzeni lat się zmienił, a my reagujemy na bieżąco i odpowiadamy na potrzeby naszych podopiecznych. Fakt, jest sporo przedsiębiorców oferujących dokształcenie się w ramach szkoleń, ale my skupiliśmy się na dopasowaniu kursów do rynku pracy.

Które szkolenia cieszą się największym powodzeniem?

Nie da się tego dokładnie określić, ponieważ nasza oferta przewiduje zarówno oferty dokształcające jak i kursy od podstaw. Warsztaty są w formie grupowej i w formie indywidualnej. Dla firm i osób fizycznych. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że coraz więcej ludzi decyduje się na przekwalifikowanie, a tym samym częściej korzystają z indywidualnych kursów. Kiedyś panował również trend, że nie ma konieczności dokształcania pracowników. Ta wizja również się mocno zmieniła i coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w kapitał intelektualny. Najodpowiedniejsze będzie stwierdzenie, że szkolenia jako ogół cieszą się powodzeniem.

Czy Żuławskie Centrum Szkoleniowo planuje się rozwijać? W jakim kierunku?

Stały rozwój to podstawa działania każdego przedsiębiorstwa. Cały czas się rozwijamy. W różnych kierunkach. Zaczynając od dobrania odpowiedniej kadry szkoleniowej, przez wzbogacenie oferty do udostępniania nowych funkcjonalności. Mamy opracowany plan działania i konkretne cele jakie chcemy osiągnąć.

Co konkretnie planowaliście i co udało się już zrealizować?

Przede wszystkim poszerzyliśmy ofertę szkoleń i podjęliśmy współpracę z urzędem pracy, aby zwiększyć dostępność warsztatów i kursów. Pojawiało się również sporo próśb o udostepnienie ofert ratalnej. Wybraliśmy odpowiedniego dostawcę i wprowadziliśmy płatność ratalną LoanByLink. Jesteśmy nowocześni i taki kierunek obraliśmy. Kierunek: nowoczesność.

Co zdecydowało o wyborze akurat tego dostawcy? Są więksi potentaci związani z ofertami ratalnymi.

Jesteśmy młodą i dynamicznie rozwijającą się firmą. Oferta LoanByLink była prosta i korzystna. Nie ponieśliśmy opłat związanych z integracją i wdrożeniem i to również miało wpływ na wybór dostawcy. Dodatkowym autem była wielokanałowość integracji. Dzisiaj sprzedaż przenosi się do sieci. Postanowiliśmy iść tam, gdzie są nasi klienci.

Dlaczego warto korzystać z kursów szkoleniowych?

To, że poszerzamy swoje horyzonty jest oczywiste. Mamy wpływ na kreowanie swojej przyszłości, kariery. Często czujemy się niespełnieni, wykonujemy zawody, które nigdy nie były naszym marzeniem, tylko raczej naszych rodziców, lub akurat taka praca się trafiła. Chodzimy do pracy, bo musimy lub często praca, która dawała nam kiedyś satysfakcję już jej nie przynosi, czujemy się wypaleni zawodowo. To sygnał, że trzeba coś zmienić, np. pójść na kurs zawodowy 🙂 Na szkoleniu okazuje się, że mamy do nowej profesji niesamowity talent i uświadamiamy sobie, że to jest to czym chcemy się zajmować. Wreszcie praca staje się pasją 🙂

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz