Red Hat OpenShift Service już dostępny w chmurze AWS

red hat

Firma Amazon Web Services Inc. (AWS) należąca do grupy Amazon.com oraz Red Hat, największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformowały o ogólnej dostępności Red Hat OpenShift Service on AWS (ROSA) — nowej usługi zarządzanej dostępnej za pośrednictwem konsoli AWS Console, która pomaga użytkownikom Red Hat OpenShift budować i skalować aplikacje kontenerowe oraz zarządzać nimi w chmurze AWS.

Dzięki usłudze ROSA klienci mogą łatwiej tworzyć klastry Kubernetes za pomocą znanej im konsoli, funkcji i narzędzi Red Hat OpenShift bez konieczności manualnego skalowania bazowej infrastruktury oraz zarządzania nią. ROSA usprawnia przenoszenie lokalnych obciążeń Red Hat OpenShift do chmury AWS i zapewnia ściślejszą integrację z innymi usługami AWS. Dzięki niej klienci mają dostęp do licencji, rozliczeń i wsparcia Red Hat OpenShift bezpośrednio w chmurze AWS, zupełnie tak, jakby korzystali z usług jednego dostawcy. Usługa ROSA nie wymaga żadnych początkowych nakładów inwestycyjnych, a klienci płacą tylko za klastry kontenerów i węzły, z których korzystają. Aby zacząć korzystać z usługi, zapraszamy na stronę aws.amazon.com/rosa.

Kontenery są bardzo popularne wśród klientów AWS i Red Hat, ponieważ zwiększają wydajność programistów oraz przenoszalność aplikacji. AWS oferuje obecnie najszerszy na rynku zakres technologii kontenerowych w chmurze, w tym usługę Amazon Elastic Containers Service (ECS) dla klientów, którym zależy na jak największej integracji z usługami AWS, oraz Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) dla klientów, dla których najważniejsza jest technologia Kubernetes. Klienci AWS ceniący sobie w pełni bezserwerowe korzystanie z kontenerów mogą również używać usług Amazon ECS i Amazon EKS z AWS Fargate.

Z platformy Red Hat OpenShift korzystają firmy z listy Global Fortune 500, agencje rządowe i wiele innych przedsiębiorstw. Rozszerza ona możliwości podstawowej platformy Kubernetes w ten sposób, że umożliwia uruchamianie aplikacji kontenerowych w dowolnym środowisku.

Wielu klientów zdecydowało się na samodzielne zarządzanie klastrami w chmurze AWS

Klienci Red Hat OpenShift bardzo sobie cenią elastyczność, skalowalność i bezpieczeństwo chmury AWS, ale podczas samodzielnego zarządzania klastrami muszą bazować na oddzielnych umowach i modelach operacyjnych, co może wywierać wpływ na wsparcie oraz skalowanie aplikacji. Klienci ci chcieli, aby używanie Red Hat OpenShift w chmurze AWS było prostsze, tak aby mogli łatwiej korzystać z usług AWS i mieć do dyspozycji sprawniejsze wsparcie i rozliczenia.

Dzięki usłudze ROSA klienci mogą szybko i łatwo tworzyć klastry za pomocą znanych interfejsów API i narzędzi Red Hat OpenShift oraz bez problemu uzyskiwać dostęp do pełnej gamy usług AWS — a wszystko to w ramach konsoli AWS. ROSA uzupełnia platformę Red Hat OpenShift o elastyczność i płatności według faktycznego wykorzystania dzięki nowej licencji Red Hat, która eliminuje konieczność podpisywania wieloletnich umów oraz pozwala klientom dostosować korzystanie z Red Hat OpenShift w chmurze AWS do swoich potrzeb biznesowych. Używając usługi ROSA, klienci mogą uzyskać dostęp do licencji, rozliczeń i wsparcia Red Hat OpenShift bezpośrednio w chmurze AWS, tak jakby mieli do czynienia tylko z jednym dostawcą, co uwalnia ich od konieczności zarządzania zakupem i korzystaniem z usług dwóch osobnych dostawców. Ponadto ROSA zapewnia zgodność z kluczowymi standardami, takimi jak SOC-2, ISO-27001 i PCI.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz