Nest Bank i Fiserv rozpoczęły współpracę

wspolpraca bankow

Warszawa, 11 marca 2021 – Wraz z wyborem First Data Polska S.A. należącej do Fiserv na nowego dostawcę usług outsourcingu kart płatniczych VISA, Nest Bank kontynuuje rozwój w obszarze digital i wprowadza nowe usługi dla swoich klientów. Fiserv, wiodący globalny dostawca technologii płatniczych i usług finansowych, będzie świadczyć na rzecz nowego klienta usługi kompleksowego zarządzania transakcjami i obsługi kart debetowych i kredytowych banku, w tym wydawnictwo kart tradycyjnych i internetowych oraz usługi monitorowania transakcji oszukańczych.

Nest Bank jako jeden z pierwszych na polskim rynku wprowadzi do swojej oferty usługę online card issuing, która umożliwia wydanie w pełni funkcjonalnej wirtualnej karty płatniczej w ciągu kilkunastu sekund. Jednocześnie możliwe stanie się zarządzanie pełnym cyklem życia karty w czasie rzeczywistym, m.in. jej aktywacją, zmianami limitów czy jej zastrzeżeniem.

– Zdecydowaliśmy się na wybór Fiserv jako partnera w zakresie obsługi kart płatniczych, ponieważ łączą nas wspólne wartości: innowacyjność, profesjonalizm i świadczenie usług na najwyższym poziomie. Jesteśmy bankiem, który stawia na cyfrowe kanały obsługi klienta i intensywnie je rozwija. Dlatego zależy nam na pozyskiwaniu innowacyjnych partnerów takich jak Fiserv. Doceniamy również wkład firmy w budowanie nowoczesnego rynku płatności bezgotówkowych w Polsce z naciskiem na bezpieczeństwo użytkowników kart – mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.

Na początku marca zakończono z sukcesem migrację danych kart z systemów banku do Fiserv

Co więcej, zarówno karty, jak i kody PIN pozostały takie same i nie wymagają zmiany.

Ponadto Fiserv będzie świadczyć na rzecz Nest Banku usługi monitorowania transakcji i prowadzić szczegółowe analizy danych, których celem jest zapewnienie najwyższego stopnia bezpieczeństwa transakcji, rozpoznanie podejrzanych transakcji oraz eliminacja oszustw i wyłudzeń.

Nest Bank specjalizuje się w obsłudze mikro i małych firm. Posiada także konta, lokaty i produkty inwestycyjne dla klientów indywidualnych. Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, w oparciu o strategię zbudowaną wokół innowacyjnych produktów oraz elastycznego, efektywnego podejściu do indywidualnych potrzeb klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

– Konsumenci nadal oczekują od banków wygody, jaką jest płatność kartą, a ponieważ coraz więcej transakcji przeprowadzają online, takie usługi jak wydawnictwo kart wirtualnych, zaspokoją ich potrzeby w zakresie bezpiecznych i wygodnych płatności. Z dumą witamy Nest Bank jako naszego nowego klienta, który stawia na wdrażanie tej usługi z myślą o obecnych i przyszłych potrzebach swoich klientów” – mówi Krzysztof Polończyk, Prezes Zarządu First Data Polska S.A. należącej do Fiserv.

Bank zapowiedział również kontynuację rozwoju obszaru digital poprzez wprowadzanie nowych usług w kanałach internetowym i mobilnym, w czym otrzyma pełne wsparcie First Data Polska należącej do Fiserv.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz