AkzoNobel najlepszym pracodawcą w branży według magazynu Forbes Polska

czolowe firmy

AkzoNobel został uznany za najlepszego pracodawcę spośród firm z kategorii „Produkcja i przetwarzanie surowców, materiałów budowlanych, metalu i papieru”, gdzie ujęta została branża farb i powłok. Jednocześnie zajął 47. miejsce w pełnym zestawieniu „Poland’s Best Employers 2021” magazynu Forbes.

Ranking „Poland’s Best Employers 2021” magazynu Forbes przygotowany został we współpracy z zespołem ekspertów Statista. Zaprezentowano w nim 300 najlepszych pracodawców spośród około 1800 firm działających w Polsce i zatrudniających minimum 250 osób. Jest to pierwsze i na razie jedyne krajowe zestawienie, w którym pod uwagę wzięto wyłącznie oceny pracowników.

Podstawą badania były specjalne kwestionariusze, w których zwrócono uwagę na obszary takie jak: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą.

Uczestnicy mieli za zadanie przyznać każdemu z kilkudziesięciu stwierdzeń oceny zależne od tego, w jakim stopniu opisywały ich pracodawcę

Pytano m.in. o wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, atmosferę pracy, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej, a także podejście firmy do ochrony środowiska i klimatu. Pod uwagę wzięto również gotowość do polecenia bieżącego pracodawcy, jak i rekomendacje dotyczące innych firm z tej samej branży. Łącznie przeanalizowano anonimowe ankiety ponad 10 tysięcy osób, które przyznały około 160 tysięcy rekomendacji.

– To szczególnie ważne wyróżnienie, ponieważ przyznane zostało tak naprawdę przez naszych pracowników, byłych i obecnych. Ponadto badanie ankietowe, na podstawie którego powstał ranking zaprezentowany przez Magazyn Forbes, przeprowadzane zostało w wyjątkowo trudnym okresie – w roku pandemii COVID-19. Zajęcie pierwszego miejsca w branży oraz znalezienie się w pierwszej pięćdziesiątce pracodawców w Polsce cieszy, ale przede wszystkim zobowiązuje nas do kontynuacji zrównoważonego rozwoju – mówi Marta Rogóż, Dyrektor Personalny AkzoNobel. – W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim pracownikom AkzoNobel w Polsce za zaangażowanie i współpracę, ponieważ to oni tworzą naszą firmę.

Obecność w tym prestiżowym zestawieniu jest kolejnym wyróżnieniem dla AkzoNobel jako pracodawcy w Polsce. Wcześniej dwukrotnie zdobył tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. Uznany został też za Etyczną Firmę.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz