Płatność kartą przez telefon – jak to działa?

Technologia w dzisiejszych czasach idzie na przód z dnia na dzień, więc powoli przestają zadziwiać takie zjawiska jak choćby możliwość płacenia kartą przez telefon. Ale w zasadzie czemu by nie? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu prowadzenie własnego konta w Internecie czy też płacenie kartą płatniczą w sklepie było dla ludzkości całkowitą abstrakcją, czymś raczej nie spotykanym i nie do pomyślenia, a dzisiaj jest to naszą codziennością. Dział płatności online rozwija się coraz bardziej, więc prawdopodobnie w przyszłości możemy oczekiwać coraz większych ułatwień oraz udogodnień w tej dziedzinie. Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat płatności kartą przez telefon to zapraszam Cię do lektury tego artykułu!

Co to jest płatność kartą przez telefon za pomocą IVR?
Przede wszystkim należy wyjaśnić skrót IVR, który oznacza Interactive Voice Response. Jest to specjalny system telekomunikacyjny, który ma za zadanie pozwolić nam na przeprowadzenie interaktywnej obsługi dzwoniącej do tej sieci osoby. Jest to usługa, którą możemy aktywować między innymi na takich portalach jak Dotpay.pl. Największym plusem tego rodzaju usługi jest to, że daje nam ona szansę na dokonanie płatności w sklepie bez konieczności dostępu do Internetu. Jedyne czego będziemy potrzebować to nasz telefon, który Itak zwykle zawsze mamy przy sobie. Dzięki temu systemowi możemy dokonać płatności za pomocą karty płatniczej, ale przez użycie urządzenia, jakim jest nasz telefon. 

Na czym polega płatność przez telefon za pomocą systemu IVR?
Wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowany proces, a na pewno ułatwi nam życie oraz dokonywanie płatności. Otóż musisz wiedzieć, że na samym początku wybrana przez nas płatność jest inicjowana przez pracownika sprzedawcy w trakcie rozmowy telefonicznej z kupującym. To właśnie pracownik naszego sprzedawcy jest tą osobą, która posiada dostęp do panelu, w którym generowany jest link płatniczy oraz w którym rejestrowanie są wymagane dane kupującego. Następnie jest poproszeni o przygotowanie naszej karty płatniczej i zostajemy poinformowani, że za chwilę będziemy przeniesieni do centrali telefonicznej. Gdy to nastąpi naszym zadaniem jest wypełnianie głosowych wskazówek lektora oraz wprowadzenie danych swojej karty, które uzyskamy przez telefon. Na sam koniec, gdy dane naszej karty zostaną wpisane oraz płatność będzie dokonana to system (na przykład taki jak na portalu Dotpay.pl) księguje naszą płatność na wirtualnym koncie oraz przesyłanie niezbędne potwierdzenia – zarówno do kupującego, jak i do sprzedawcy.

Kategorie: Pytania i odpwiedzi,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #1