Płatności elektroniczne - Dotpay

Płacenie w sieci za pomocą karty jest w Polsce bardzo popularne. Jest ono jednocześnie łatwe, jak i wygodne. Dodatkowe zabezpieczenia dają gwarancję, że transakcja jest bezpieczna. Liczba osób, które korzystają z tej formy płatności stale wzrasta. Dotpay daje możliwość wnoszenia płatności wieloma różnymi kartami, a obok tego wspiera również te, które dokonywane są przy pomocy portfeli cyfrowych MasterPass.

E-przelewy i przelewy transferowe

Usługa ta polega na zupełnej integracji różnych procesów płatności w sklepach internetowych z systemem bankowym. Kiedy finalizujemy zakup, dane wypełniane są w sposób automatyczny, nie ma jednocześnie możliwości ich edycji. Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego wprowadzania kwoty czy numeru zamówienia, co niweluje możliwość wystąpienia jakiekolwiek pomyłki. Przelewy te są niezwykle szybkie oraz oszczędne, bo nie nakładana jest na nie żadna prowizja. Możemy mieć też pewność, że całość przebiegnie bezpiecznie.

Płatności gotówkowe

Ciągle są osoby, które nie mają zaufania dla nowoczesnych form płatności, preferują korzystanie z gotówki lub inne, bardziej anonimowe formy dokonywania wpłaty. Dla nich Dotpay wprowadził specjalne sposoby płatności, dzięki którym za towary i usługi zamówione w internecie można zapłacić w stacjonarnych, naziemnych punktach.

Płatności mobilne

Za pomocą usługi mPay można płacić telefonem. Wykorzystuje się tutaj jedynie aparat telefoniczny, a płatność nie obciąża jego rachunku. Działa to na każdym smartfonie na którym zainstalowana zostanie specjalna aplikacja. Innym sposobem jest Sky Cash, który jest uniwersalnym sposobem płatności z wykorzystaniem komórki. Działa on w każdej sieci, a aplikacja dostępna jest zarówno na Androida, jak i IOS, BlackBerry, Windows Mobile czy Java. Konto to można swobodnie i szybko doładować za pomocą Dotpay. Kolejną opcją jest Płacę z IKO, które stanowi system płatności PKO Banku Polskiego. Jest on oparty o aplikację IKO, którą użytkownicy instalują na swoich telefonach. Generowane są tam kody jednorazowe, które służą do autoryzacji transakcji. Za pomocą aplikacji można płacić zarówno w internecie, jak i w punktach stacjonarnych.

 

 

Kategorie: Płatności online,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #3