Korzyści płynące z usługi Visa Checkout

Jeśli często robisz zakupy online, na pewno irytuje Cię każdorazowe wpisywanie danych do formularzy płatności. W świecie nowinek technologicznych co prawda powstało już kilka opcji dla użytkowników ceniących czas (jak Przelewy24, Paypal czy Materpass), ale niedawno Visa wyszła do nas z bardzo interesującą usługą – Visa Checkout. Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym mamy możliwość skorzystania z tego systemu, a opinie pierwszych użytkowników są bardzo przychylne. Czym Visa Checkout wygrywa z innymi metodami płatności? Sprawdź w poniższym artykule. 

Stuprocentowa wygoda
Zanim szczegółowo wyjaśnimy Ci, jak rozpocząć korzystanie z Visa Checkout, przybliżymy najważniejsze zalety tej usługi. Na pewno kojarzysz tzw. e-portmonetki, które swego czasu podbiły świat internetowych zakupów. Użytkownicy bardzo cenili sobie wygodę ich użytkowania, bezpieczeństwo przechowywania i przesyłania danych, szybkość transakcji i w większości przypadków, bezpłatne lub tanie prowadzenie konta. Decydując się na e-portmonetkę zakładasz konto u wybranego operatora, po czym podpinasz do niego swoje karty płatnicze – dzięki temu zyskujesz na czasie, bo nie musisz każdorazowo przepisywać danych kart do formularza. Visa Checkout działa właśnie na zasadzie cyfrowego portfela, jednak bije konkurencję na głowę. Zakładając konto w tym systemie oszczędzasz jeszcze więcej czasu – po pierwsze, podpinasz dowolną ilość kart płatniczych, z jakich korzystasz, a po drugie wpisujesz swoje dane adresowe do wysyłki towarów. Dzięki temu Twoje zakupy „ograniczą się” do wpisania loginu, hasła oraz kodu z 3D Security – wybrany produkt zostanie opłacony i skierowany do wysyłki na adres, który podałeś. Wystarczy kilka kliknięć!

Szybkość transakcji
Aby zacząć korzystać z Visa Checkout musisz zarejestrować się do systemu. Polega to na wypełnieniu krótkich i intuicyjnych formularzy. Następnie podpinasz karty płatnicze, z jakich korzystasz: kredytowe, debetowe, prepaid, dowolnych operatorów: Visa, Mastercard, American Express lub Discover. Po kilku minutach jesteś aktywny w systemie i bez problemu możesz rozpocząć płacenie za pomocą Visa Checkout. Martwisz się, że to nowa usługa i niewiele firm z niej korzysta? Każdego dnia do systemu rejestruje się dziesiątki sklepów i platform, więc nie ma na co czekać. Poza tym Visa Checkout możesz używać na dowolnym urządzeniu – telefonie, tablecie i/lub komputerze. Szybka porada: zanim wciągniesz się w zakupy online, sprawdź, czy przypadkiem nie masz ustawionych w Twoim banku dziennych limitów na transakcje – takie błędy zdarzają się najczęściej na początku używania tej e-portmonetki.

Bezpieczeństwo użytkowania
Pozostaje kwestia bezpieczeństwa, bo wielu z Was może mieć wątpliwości – podawanie wszystkich swoich danych adresowych i podpinanie kart płatniczych do jednego systemu nie brzmi zbyt rozsądnie. A może zamiast szybkości usługi wybrać dłuższą drogę? Na szczęście Visa Checkout szczyci się systemem zaawansowanych zabezpieczeń – dane są chronione przez różne systemy zabezpieczające, a transakcje mają zagwarantowany tzw. chargeback (to znaczy zwrot gotówki w razie niepowodzenia). 

 

Kategorie: Płatności online,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #2