Czym są i na czym polegają płatności jednym kliknięciem?

Obecnie technologia i bankowość idzie tak bardzo na przód, że w tym momencie możemy kupić coś przez Internet i zapłacić za to w niemal 30 sekund za pomocą zaledwie jednego kliknięcia! W ten sposób oszczędzamy nasz czas i energię, którą normalnie musieliśmy byśmy poświęcić na wypełnianie wszelkich formularzy, logowanie się na nasze konto bankowe itd. Płatność za pomocą jednego kliknięcia to wielka rewolucja na rynku i ułatwienie dla użytkowników, dlatego powinniśmy z niej korzystać, jeśli tylko mamy taką możliwość. Jest to banalnie proste, a w dodatku bardzo szybkie, dlatego na pewno szybko sobie przyswoimy tą czynność i wejdzie nam ona w nawyk, a zakupy w Internecie staną się szybkie, łatwe oraz przyjemne jak nigdy dotąd. Jeśli chcesz się dowiedzieć na czym dokładnie polegają płatności jednym kliknięciem zapraszam Cię do lektury tego artykułu!

Jak działa płatność jednym kliknięciem?
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że usługa płatności przez jedno kliknięcie (One Click Payment) polega na tym, że możemy dokonać szybkiej płatności bez nie potrzebnego zakładania konta czy też logowania się do systemu operatora naszych płatności. Taką usługę oferują nam między innymi takie portale jak Dotpay.pl czy też Przelewy24. Płatności przez jedno kliknięcie działają w oparciu o token banku czy też naszej karty płatniczej. Obecnie każdy użytkownik w konkretnym serwisie lub aplikacji ma możliwość, aby zapisać się nawet do kilku banków i założyć sobie kilka kart. Poza tym możemy być spokojni o nasze bezpieczeństwo, ponieważ nasz partner nie uzyskuje żadnych danych wrażliwych (takich jak na przykład numer karty). Dodatkowym plusem tego jest to, że dzięki temu nie wymusza to na sprzedawcy dodatkowej certyfikacji, jest to więc duże udogodnienie dla obu stron. Warto także zaznaczyć, że usługa jaką jest płatność jednym kliknięciem bardzo dobrze wpływa na konwersję, ponieważ zapewnia końcowemu użytkownikowi wygodne i szybkie płatności (nie jest to w żadnym stopniu zależne od tego z jakiego korzysta on urządzenia) oraz znacząco skraca czas transakcji. 

Jakie są zalety korzystania z usługo płatności jednym kliknięciem?
Na pewno wśród zalet warto wymienić bezpieczeństwo, ponieważ takie płatności nie wymagają od sprzedawcy certyfikatu PCI, natomiast sklep nie uzyskuje dostępu do danych posiadacza karty. Oczywiście ogromnym plusem tego rodzaju płatności jest ich wygoda oraz szybkość. Warto także nadmienić, że użytkownik ma możliwość podjęcia kilku kart lub banków do swojego konta w systemie sprzedawcy. 

Kategorie: Płatności online,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #2