Częste pytania dotyczące rat online

Raty online pojawiły się w sklepach internetowych całkiem niedawno i od razu wzbudziły spore zainteresowanie klientów. Zakupy w sieci otwierają przed klientami zupełnie nowe możliwości. Nie brakuje tu okazji, z których aż żal byłoby nie skorzystaj. Jednak, co w przypadku, gdy nie możemy jednorazowo wyłożyć dużej kwoty, a chcielibyśmy się stać właścicielami określonego produktu? Mamy do dyspozycji właśnie raty internetowe. Co warto o nich wiedzieć?

Krótka charakterystyka rat online
Raty online pozwalają na zakup określonego produktu w sieci dzięki kredytowi udzielanemu przez bank, z którym współpracuje operator płatności. Tradycyjny system ratalny odstrasza wielu klientów formalnościami, które wiążą się z całą procedurą. W przypadku rat online wszystko przebiega szybko i sprawnie. Wniosek kredytowy jest składany przez klientów drogą internetową. Cała transakcja zajmuje dosłownie kilka chwil. Równie szybka jest decyzja banku o udzieleniu pożyczki. Możemy się jej spodziewać nawet w ciągu 15 minut. Podpisanie umowy następuje w Internecie. Klienci nie muszą podpisywać niczego fizycznie, ani zamawiać kuriera w celu odesłania umowy. 

Kto korzysta za rat online? 
Sklepy, które dają swoim klientom możliwość skorzystania z płatności w systemie ratalnym, zastrzegają pewne warunki korzystania z nich. Ważny jest przede wszystkim wiek kupujących. Tej opcji na pewno nie mogą wybrać osoby niepełnoletnie. Klienci decydujący się na e-raty muszą także posiadać konto internetowe. Powinni oni wykazać się stałym źródłem dochodów. Chodzi o zabezpieczenie dla banku udzielającego kredytu. Przy zakupach na mniejsze kwoty z reguły wystarczy wyciąg z konta bankowego. 

Jak złożyć wniosek kredytowy?
Do złożenia wniosku kredytowego potrzebujemy kilku podstawowych danych. Warto je zawczasu przygotować. Niezbędny jest dowód osobisty oraz numer naszego konta bankowego. Musimy podać również dane naszego zakładu pracy, nie tylko adres i numer telefonu, ale również datę zatrudnienia. Warto zapisać sobie również numer identyfikacji podatkowej oraz wysokość dochodów netto. Podając te informacje, udokumentujemy swoje dochody. 

Czy konto osobiste jest konieczne w przypadku zakupów na raty w Internecie
Posiadanie rachunku bankowego to jeden z warunków skorzystania z systemu rat online. Gdy spośród opcji płatności wybierzemy e-raty i dokonamy autoryzacji tożsamości, wyświetli nam się lista banków obsługiwanych przez system. Oczywiście, każdy ze sklepów wybiera do współpracy inne banki. Niestety, może się zdarzyć sytuacja, że na liście banków nie znajdziemy tego, w którym posiadamy rachunek. Nie dokonamy wówczas zakupu na raty. 

Jakie systemy ratalne są najpopularniejsze?
E-klienci mają do dyspozycji różne systemy ratalne. Wielu z nich przy wyborze kieruje się renomą i doświadczeniem danego dostawcy płatności. W Polsce ogromnym zaufaniem cieszą się usługi firmy Dotpay, która posiada w swojej ofercie również raty online. Proponuje dwa rodzaje zakupów ratalnych. Pierwszym są eraty – wynik współpracy Dotpay z Alior Bankiem. Drugim mRaty udzielane wspólnie z mBankiem. Do dyspozycji klientów pozostają również bardzo pomocne kalkulatory ratalne, które pozwalają dopasować wysokość i częstotliwość rat do potrzeb klientów. 

Kategorie: Płatności online,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #1