BLIK – superszybkie płatności mobilne w internecie

Rewolucja w płatnościach online jest już faktem. Szybkie przelewy internetowe, które jeszcze jakiś czas temu były prawdziwym hitem i symbolem nowoczesności, powoli odchodzą do lamusa. Rewolucja ta wiąże się z mobilnością – coraz większa liczba konsumentów kupujących w sklepach internetowych to osoby posługujące się smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi. Teraz dzięki tym urządzeniom można tez dokonywać błyskawicznych i bezpiecznych płatności online.

Czym jest BLIK? Jest to system płatności mobilnych, który w Polsce wdrożyło kilka dużych banków. Możesz korzystać z tej opcji, jeśli masz konto w następujących bankach: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank. Rosnąca popularność płatności mobilnych każe przypuszczać, że wkrótce do systemu dołącza kolejni duzi gracze na rynku finansowym. 

Jak działa blik? Posiadając konto w jednym ze wskazanych powyżej banków, należy ściągnąć na swój smartfon lub tablet aplikację oraz zintegrować ją ze swoim kontem. Teraz możemy już szybko i wygodnie robić zakupy przez internet. Jak wygląda płatność mobilna? Nie opuszczając koszyka, zatwierdzamy całą transakcję wpisując w okienko jednorazowy kod, który wygenerowała aplikacja. Dzięki temu, że nie musimy logować się do swojego banku, płatność jest naprawdę błyskawiczna, a przy tym całkowicie bezpieczna, bo nigdzie nie wpisujemy danych dostępowych do konta, a więc nie ma ryzyka, że trafią one w niepowołane ręce. 

Gdzie można płacić BLIK-iem? W sklepach internetowych system płatności mobilnych wspierają najwięksi operatorzy płatności internetowych, na przykład Dotpay. W sklepach korzystających z ich oferty można wybrać ten kanał płatności obok płatności kartą kredytową, e-portfelem czy szybkim przelewem internetowym. System BLIK akceptowany jest także w coraz większej liczbie sklepów stacjonarnych i lokali. W wielu miastach w ten sposób można tez zapłacić za bilety komunikacji miejskiej. BLIK wdrożył też system przelewów na telefon. Dzięki temu możesz sprawnie rozliczać się ze znajomymi Teraz zrzutka na pizzę czy taksówkę po imprezie nie jest już problemem – wystarczy jedno kliknięcie i pieniądze znajdą się na koncie innego użytkownika systemu BLIK.

Dlaczego warto płacić BLIK-iem? Szybkość i bezpieczeństwo to ogromne zalety tego systemu. Doceniają je szczególnie przedstawiciele młodego pokolenia, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami, uważając, że to w tych niewielkich urządzeniach znajduje się centrum ich życia. Warto też wspomnieć, że w wielu miejscach na użytkowników systemu BLIK czekają atrakcyjne promocje, zniżki i rabaty. 

 

Kategorie: Płatności online,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #2