Zapłać używając MasterPass

Od lat nasze codzienne życie ulega ciągłym przeobrażeniom dzięki nowym wynalazkom. Tradycyjne urządzenia wypierane są przez ich nowsze wersje, usprawniające czynności, które jeszcze niedawno zajmowały nam długie godziny. Dzisiaj innowacja goni innowację po to, abyśmy szybko i łatwo mogli dokonywać opłat w sieci. Jednym z takich rozwiązań jest forma elektronicznego portfela i jego odmiana MasterPass.

Potrzeba noszenia przy sobie portfela z gotówką powoli staje się zbędna. Aktualne rozpowszechnienie i spopularyzowanie urządzeń mobilnych sprawiło, że za towary i usługi możemy płacić za pośrednictwem telefonu. Zamiast stresować się dużą sumą jaką musimy nosić przy sobie chcąc np. opłacić rachunki czy kupić prezent, możemy zainstalować portfel w swoim telefonie. Indywidualne konto użytkownika będzie dostosowane do jego potrzeb tak, żeby z łatwością mógł płacić za bilety komunikacji miejskiej, parking czy wejście do kina.

Charakterystyka MasterPass
Metoda ta została udostępniona przez organizację płatniczą MasterCard w roku 2013. Działa na zasadzie e-portfela. Z jego usług mogą sukcesywnie korzystać posiadacze kart Matercard, Maestro, American Express i Visa. Zanim jednak będziemy cieszyć się zaletami tej metody płatności, musimy założyć konto w systemie MasterPass. Tutaj dane karty są dokładnie szyfrowane i przypisywane do wybranego urządzenia. Teraz każda kolejna płatność będzie wykonywana przez zalogowanie do systemu oraz potwierdzenie transakcji za pomocą mPIN-u. To wszystko i to bez uciążliwiej konieczności każdorazowego podawania danych z karty. Zaletą jest to, że wszyscy posiadacze usługi Masterpass mogą zamieniać swoje urządzenie mobilne, jak smartfon, tablet czy komputer w wygodne urządzenie do robienia zakupów i płacenia za usługi online. Należy też podkreślić, że aplikacja działa z dowolnego miejsca na świecie, a przy tym zupełnie nic nie kosztuje.

Jak działa portfel elektroniczny?
Jest to rozwiązanie, przypominające wirtualne konto bankowe, na którym bez przeszkód możemy zdeponować sumy pieniężne. Następnie możemy jest wykorzystywać do różnego rodzaju operacji, jak zakupy online. Mamy więc do czynienia z cyfrowy odpowiednikiem fizycznego portfela, który nie ciąży nam w kieszeni, pozwala na wpłatę i wypłatę środków, przesyłanie środków pomiędzy innymi e-portfelami oraz podpinanie kart płatniczych. Wystarczy założyć konto, aby móc cieszyć się tymi niesamowitymi możliwościami. Z MasterPass będziesz mógł przeprowadzać transakcje bezgotówkowe w czasie rzeczywistym gdzie i kiedy tylko zechcesz. 

Kategorie: MasterPass,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #1