Działanie portfela elektronicznego MasterPass

Internet stał się nieodłącznym towarzyszem naszego życia. W zasadzie trudno wyobrazić sobie naszą codzienność bez niego. Praktycznie każdy jest obecnie podłączony do sieci w domu lub za pośrednictwem telefonu. Upowszechnienie się urządzeń mobilnych tylko wzmocniło obecność Internetu w naszej rzeczywistości. Oferuje to wiele korzyści, które w dużej mierze upraszczają i przyśpieszają zwykłe czynności, jak opłaty za rachunki czy kupowanie produktów i usług. Jedną z ciekawszych cyber innowacji jest wprowadzenie rozwiązania MasterPass, będącego rodzajem portfela elektronicznego.

Ten praktyczny następca tradycyjnego portfela staje się coraz popularniejszy w Polsce, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe nabywanie produktów, przelanie środków czy ich wypłacenia. Wszystko to zrobimy tylko i wyłącznie za pomocą telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Najpierw będziemy musieli wykonać parę czynności, jak zarejestrowanie się w konkretnym systemie operatora płatności online (np. Dotpay) i założenie konta, do którego przypiszemy nasze karty płatnicze. 

MasterPass – opis
Płatność ta działa na zasadzie e-portfela. Z jej usług mogą korzystać posiadacze kart Matercard, Maestro, American Express i Visa. Zanim jednak będziemy korzystać z tej metody płatności, musimy założyć konto w systemie MasterPass. Tutaj dane karty będą szyfrowane i przypisywane do wybranego urządzenia. Po wszystkim każda kolejna płatność będzie dokonywana przez zalogowanie użytkownika do systemu oraz potwierdzenie transakcji za pomocą mPIN-u. Wszystko odbywa się bez niewygodnej konieczności każdorazowego podawania danych z karty. Metoda została udostępniona przez organizację płatniczą MasterCard w 2013 r. Jej zaletą jest to, że wszyscy jej posiadacze mogą zamieniać swoje urządzenie mobilne w wygodne urządzenie do robienia zakupów i płacenia za usługi online.

Zalety elektronicznego portfela
Główną zaletą e-portfela jest to, że daje możliwość swobodnego realizowania e-płatności za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Ponadto innowacja ta daje możliwość bezpiecznego przesyłania środków pomiędzy innymi e-portfelami. W ten sposób użytkownik zyskuje swobodny dostęp do swoich kart płatniczych. Tego rodzaju konto pozwala też na prowadzenie kontroli płatności oraz ograniczenie wydatków poprzez przejrzystość i regularne podsumowanie całej naszej finansowej aktywności. Elektroniczny portfel oferuje ponadto komfort oraz intuicyjny model płatności w porównaniu do tradycyjnego przelewu online. Dane są odpowiednio zabezpieczane tak, że użytkownik zachowuje anonimowość.

Kategorie: MasterPass,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #2